SzekspirOFF 2018 – konkurs po raz trzeci

10 maja 2018

SzekspirOFF – nurt alternatywny Festiwalu Szekspirowskiego, już po raz trzeci w formule konkursowej.

SzekspirOFF odbywać się będzie w ramach 22. Festiwalu Szekspirowskiego, organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski oraz Fundację Theatrum Gedanense, w dniach 27.07 – 5.08.2018.

Zapraszamy do udziału w konkursie zarówno zawodowe, jak i OFF-owe zespoły teatralne oraz indywidualnych twórców, którzy przygotują wydarzenia artystyczne oparte na dziełach Williama Szekspira bądź nimi inspirowane. W ramach nurtu SzekspirOFF nie ograniczamy się jedynie do występów dramatycznych, ale chętnie prezentujemy wydarzenia muzyczne, filmowe, ruchowe czy szeroko rozumiany performans. Prezentacje mogą odbywać się zarówno na klasycznych scenach dramatycznych, ale również w przestrzeniach miejskich, restauracjach, tarasie czy też murach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – wszędzie tam, gdzie tylko poniesie artystów wyobraźnia!

Jurorami tegorocznej edycji Konkursu SzekspirOFF będą: Agata Duda-Gracz, Piotr Kruszczyński i Adam Nalepa.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 03.06.2018 roku.

REGULAMIN KONKURSU SzekspirOFF2018 

KARTA ZGŁOSZENIA

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO KARTY ZGŁOSZENIA 

W ramach zgłoszenia należy przesłać rejestrację video zgłaszanego wydarzenia artystycznego (link na
youtube lub vimeo) oraz jego rider techniczny wraz z kartą zgłoszenia i załącznikiem nr 1; dodatkowo krótki opis i min. 3 zdjęcia w jakości nadającej się do druku na adres e-mail: szekspiroff@gmail.com.