Konkurs

SzekspirOFF


Celem nurtu SzekspirOFF jest zaproszenie do współpracy artystów i zespoły pozainstytucjonalne, dla których punktem wyjścia w projektach jest twórczość Szekspira. SzekspirOFF to konkurs, w którym dofinansowane są nowe produkcje niezależne, które przygotowywane są specjalnie na festiwal i będą oceniane przez międzynarodowe jury.

https://festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2024/06/off-statuetka.jpg

W tym roku nabór przyniósł nam wysyp „Hamletów” (ok. 70% wszystkich zgłoszeń!), z których dwa znalazły się wśród wybranych propozycji. Wśród pięciu laureatów znalazł się również legendarny Teatr Cinema, znany z dadaistycznej zabawy obrazem i słowem, który tym razem chce wywrócić do góry nogami szekspirowskie motywy. Na konkretnych wątkach szekspirowskich pracować będzie również Hertz Haus – gdański teatr tańca, który za punkt wyjścia wybrał pojęcie brudu i czystości, czy wszechobecnych u Szekspira plam. Artystki z Hertz Haus przeanalizują te pojęcia w spektaklu o zaczepnym tytule „To bitch or not to bitch”. Stawkę domykają młody duet Bijata/Pinkiewicz z propozycją „Hardcore” – to teatralny eksperyment, który ma badać wrażliwość widza na wszechobecne u Szekspira sceny śmierci.

Katarzyna Knychalska, kuratorka SzekspirOFF

Finaliści

SzekspirOFF


W finale SzekspirOFF znalazły się następujące spektakle:

Wszystkie finałowe produkcje są dofinansowane przez organizatorów Festiwalu kwotą 25 000 zł. Nagrodą w konkursie jest statuetka SzekspirOFF oraz nagrody pieniężne.

Zwycięzcę Konkursu SzekspirOFF 2024 wyłoni międzynarodowe jury.

 


Festiwal Szekspirowski

O festiwalu

Festiwal Szekspirowski to międzynarodowa platforma
spotkań twórców i europejskiej publiczności. Wybitne
nowe inscenizacje szekspirowskie, debaty krytyków,
warsztaty oraz różnorodne wydarzenia towarzyszące
jak koncerty, wystawy, performanse, spektakle taneczne
i uliczne, stand-upy, spotkania z artystami i próby otwarte.Kasy

Bilety

Kasy biletowe w GTS otwarte
w godz. pn-pt 10:00 – 20.00;
so-nd 10.00 – 21.00.
tel. 58 351 01 01


Kup BiletTrójmiasto

Miejsca

Wydarzenia Festiwalu Szekspirowskiego odbywają się w kilku miejscach na terenie Trójmiasta. Zapoznaj się z naszą mapką i w łatwy sposób poruszaj się po festiwalu.

Zobacz mapkę

Znajdź nas

Więcej o Festiwalu