Konkurs SzekspirOFF

Finaliści 2025

Finaliści konkursu zostali wyłonieni przez Katarzynę Knychalską, kuratorkę nurtu SzekspirOFF 2025 oraz organizatorów Festiwalu Szekspirowskiego.

Finaliści konkursu SzekspirOFF Produkcje 2025:

Konkurs

SzekspirOFF

Celem nurtu SzekspirOFF jest zaproszenie do współpracy artystów i zespoły pozainstytucjonalne, dla których punktem wyjścia w projektach jest twórczość Szekspira. SzekspirOFF to konkurs, w którym dofinansowane są nowe produkcje niezależne, które przygotowywane są specjalnie na festiwal i będą oceniane przez międzynarodowe jury.

https://festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2024/06/off-statuetka.jpg
Kuratorka

Katarzyna Knychalska

Konkurs SzekspirOFF

Katarzyna Knychalska – skończyła filologię polską ze specjalizacją teatrologiczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2009 roku założyła Fundację Teatr Nie-Taki, której to tej pory jest prezeską. W ramach działań Fundacji kreuje i zarządza wieloma projektami społecznymi i kulturalnymi. Między innymi: portal „TEATRALNY.PL” – którego jest pomysłodawczynią i redaktorką naczelną, a także czasopismo teatralne „nietakt!”, wydawane od 2009 roku, którego jest redaktorką naczelną i jedną z autorek. Do tej pory ukazało się 35 numerów pisma, będącego jedynym medium w Polsce, zajmującym się teatralnymi obrzeżami i szeroko pojętym offem.

Współtworzy Ogólnopolską Offensywę Teatralną – ogólnopolski ruch teatrów niezależnych, który powołany został, by jednoczyć teatry niezależne, planować wspólne projekty i rozwiązywać problemy, jakie stają przed środowiskiem teatralnego off.
Od 2011 roku jest także konsultantem programowym Teatru Modrzejewskiej w Legnicy i w ramach swoich obowiązków współtworzy repertuar Teatru. Jest kuratorką nurtów offowych na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku oraz Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie. Od 2016 roku jest dyrektorką Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The best Off” oraz jego stałą jurorką.

Jest również autorką wielu artykułów i felietonów o tematyce teatralnej, a także sztuk i adaptacji teatralnych, które zostały wystawione w teatrach w Polsce i Europie: „Moja Bośnia” (2014 rok, Teatr Stary w Bolesławcu), „Stilon, najlepszy ze światów” (2016, Teatr im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim), „Wiele demonów” wg Jerzego Pilcha (2016, Teatr Dramatyczny w Batumi, Gruzja, 2018 Teatr Śląski w Katowicach) „Stacyjka” wg B. Hrabala (2017, Teatr Dramatyczny w Poniewieżu, Litwa), „Klasyczna koprodukcja” (2020, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy”). Dwukrotnie nominowana do nagrody WARTO. W 2019 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” a w 2022 roku stypendium twórcze Marszałka Województwa Dolnośląskiego.


No more posts
Festiwal Szekspirowski

O festiwalu

Festiwal Szekspirowski to międzynarodowa platforma
spotkań twórców i europejskiej publiczności. Wybitne
nowe inscenizacje szekspirowskie, debaty krytyków,
warsztaty oraz różnorodne wydarzenia towarzyszące
jak koncerty, wystawy, performanse, spektakle taneczne
i uliczne, stand-upy, spotkania z artystami i próby otwarte.



Kasy

Bilety

Kasy biletowe w GTS otwarte
w godz. pn-pt 10:00 – 20.00;
so-nd 10.00 – 21.00.
tel. 58 351 01 01


Kup Bilet



Trójmiasto

Miejsca

Wydarzenia Festiwalu Szekspirowskiego odbywają się w kilku miejscach na terenie Trójmiasta. Zapoznaj się z naszą mapką i w łatwy sposób poruszaj się po festiwalu.

Zobacz mapkę