Krytyk teatralny, autor bloga DOMAGAŁAsięKULTURY, selekcjoner Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie oraz kurator Festiwalu Teatru Nowego w Rzeszowie. Selekcjoner Paszportów „Polityki”. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”. Redaktor Polskiego Radia w latach 2018–2020.
Przemysław Gulda jest dziennikarzem piszącym o kulturze. Pochodzi z Gdańska, od lat mieszka i pracuje w Warszawie. Studiował prawo na Uniwersytecie Gdańskim, kilkanaście lat pracował tam jako wykładowca. Jednocześnie rozwijał karierę dziennikarską, zaczynając na łamach trzecioobiegowych zinów.
Długo koncentrował się na tematyce muzycznej, ostatnio jego zainteresowania zbliżyły się do teatru. Od lat relacjonuje najważniejsze imprezy kulturalne w Polsce i na świecie, m.in.: multidyscyplinarną konferencję kulturalno-technologiczną South By South West w Austin w USA, festiwale muzyczne Glastonbury i Coachella, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, teatralną Boską Komedię w Krakowie.
Od ćwierć wieku związany jest z „Gazetą Wyborczą”, gdzie publikuje m.in. na trójmiejskich stronach lokalnych i w „Wysokich Obcasach”, przez wiele lat był redaktorem prowadzącym trójmiejskiej edycji informatora kulturalnego „Co Jest Grane”.
W ostatnich latach jego teksty pojawiały się także regularnie na łamach portalu Wirtualna Polska. Był stałym współpracownikiem gdyńskiego pisma społeczno-kulturalnego „Bliza”. O teatrze pisuje do „Notatnika Teatralnego”.
Ma w dorobku kilka książek, jest współautorem alternatywnego przewodnika kulturalnego „Zrób to w Trójmieście”. Był członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Gdańska.
Na co dzień poleca nowości teatralne, filmowe, literackie i muzyczne w swoich mediach społecznościowych (Instagram: @guldapoleca).
Katarzyna Niedurny – dziennikarka, teatrolożka, krytyczka teatralna.
Jestem selekcjonerką Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje i Paszportów Polityki, byłam członkinią komisji konkursowej XXIII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. W 2021 roku zostałam Laureatką Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego dla młodych krytyczek teatralnych.
Od dwóch lat wspólnie z Katarzyna Waligórą prowadzę Podcast o Teatrze – medium opowiadające w przystępny sposób o historii i współczesności teatru. Od lat stale współpracuję z dwutygodnik.com i „Didaskaliami”. Publikuję również w „Gazecie Wyborczej”, „Czasie Kultury” i „Tygodniku Przegląd”. Jestem redaktorką wydanego w Rumunii zbioru polskich dramatów „Rewolucje. Antologia polskiego teatru współczesnego”. Obecnie pracuję nad książką biograficzną o krytyku teatralnym Konstantym Puzynie. W tym roku prowadzałam na jego temat zajęcia w Akademii Teatralnej w Warszawie.
W teatrze interesują mnie krytyka instytucjonalna i linie styku między sceną, społeczeństwem i polityką.
Magda Piekarska – dziennikarka, recenzentka teatralna. Autorka wywiadów z pisarzami, reżyserami teatralnymi i filmowymi, aktorami. Pisze i mówi przede wszystkim o kulturze, od lat jest zaangażowana w obronę jakości życia artystycznego. Publikowała na łamach „Gazety Wyborczej”, współpracuje m.in. z „Wysokimi Obcasami Extra”, Radiem Wrocław Kultura, miesięcznikiem „Dialog”, portalem teatralny.pl, miesięcznikiem „Women’s Health”.
Prowadzi zajęcia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, prowokując studentów do uważnych lektur, oglądania spektakli, filmów, do śledzenia życia kulturalnego, aktywnego uczestniczenia w nim i refleksji nad odbiorem sztuki.
Czyta namiętnie, w każdej wolnej chwili, równie chętnie sięga po poezję i prozę, jak po literaturę faktu. Kocha papier, ale z ulgą powitała nadejście epoki e-booków, pozwalających odchudzić wakacyjne walizki o dobrych kilka kilogramów. Szuka w lekturze momentów zachwytu i zaskoczeń. Podczas spotkań z autorami stara się stworzyć wokół książki atmosferę rozmowy, do której czytelnicy poczują się zaproszeni. Uważa, że kluczem do udanego wieczoru autorskiego jest przede wszystkim umiejętność słuchania.
Rozmawiała m.in. z Olgą Tokarczuk, Olgą Hund, Joanną Bator, Magdaleną Parys, Filipem Springerem, Kamilem Bałukiem, Michałem Witkowskim, Zygmuntem Miłoszewskim, Ryszardem Krynickim, Pawłem Smoleńskim, Jarosławem Mikołajewskim, Mariuszem Szczygłem, Varujanem Vosganianem, Miljenko Jergoviciem. Zdarzyło się jej poprowadzić spotkanie z Krzysztofem Vargą, na którym niespodziewanie zabrakło autora, a mimo to uczestnicy tego wieczoru zaliczyli go do udanych.