Letnia Akademia Szekspirowska

23 lipca 2018

Są już dostępne bilety na próby do dwóch spektakli Głównego Nurtu festiwalu w edukacyjnym nurcie Letniej Akademii Szekspirowskiej

Próba to doskonała okazja, aby poznać „od kuchni” pracę zespołu i reżysera. Niewielka grupa uczestników (max 20 na jedno wydarzenie) na godzinę wchodzi na próbę artystyczną, by w dość intymnej atmosferze podglądać artystów przy pracy. Próbie towarzyszy możliwość zadania pytań i poznania artystów, posłuchania ich krótkiego komentarza do pracy i – co najważniejsze – podpatrzenia „od kuchni”, jak wygląda proces twórczy.

W tym roku dodatkowo włączyliśmy w program próby krótkie wprowadzenie o historii spektaklu i oryginalnego tekstu szekspirowskiego w wykonaniu specjalisty z naszego Działu Edukacji.

Zapraszamy Państwa na próbę spektaklu Romeo i Julia w wykonaniu Studio Buffo i reż. Janusza Józefowicza na dzień przed festiwalem: 26.07 o godzinie 20:00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz na próbę spektaklu Hamlet – komentarz zapraszamy 28.07 o 17:00 na Scenę Główną Teatru Wybrzeże.

Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety w cenie 25 zł od osoby dostępne są w kasach GTS oraz online.

 

Letnia Akademia Szekspirowska to także szereg wydarzeń, na które wstęp jest wolny (wykłady, spotkania z artystami, wydarzenia towarzyszące). Zobacz PROGRAM