Dołącz do zespołu Festiwalu!

22 czerwca 2021
Z01_7057-1200x799.jpg

Rusza nabór wolontariuszy do tegorocznej 25. edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. W ramach wolontariatu można również odbyć staż lub praktykę studencką. Dobra zabawa, nowe umiejętności, niezapomniane chwile i znajomości z ludźmi z całego świata gwarantowane!

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza wszystkich chętnych do współpracy przy 25. Festiwalu Szekspirowskim, który odbędzie się w dniach 30 lipca – 8 sierpnia 2021 roku. Można wybierać z całego wachlarza zadań – w zależności od swoich zainteresowań i umiejętności: udział w akcjach promocyjnych, wsparcie biura prasowego, pisanie do Gazety Festiwalowej, opieka nad grupami teatralnymi przyjeżdżającymi na Festiwal, pomoc przy technicznej realizacji spektakli oraz w przygotowaniu warsztatów czy spotkań z artystami. Nareszcie możemy spotkać się w teatrze!

Praca przy tak dużym międzynarodowym wydarzeniu, jakim jest Festiwal Szekspirowski w Gdańsku, daje okazję zdobycia wszechstronnego doświadczenia w zakresie organizacji i komunikacji wydarzeń kulturalnych oraz poznania ciekawych ludzi z całego świata.

Wolontariusze Festiwalu pracują w grupach – przy wyborze grupy trzeba zwrócić uwagę na termin jej pracy – czy na pewno jesteście dostępni w tym czasie. Możliwy jest wybór więcej niż jednej grupy, np. z zaznaczeniem, że najbardziej chciałbym pracować w grupie X, ale również mogę zajmować się / wspierać grupę Y. Organizator zastrzega sobie jednak prawo do ostatecznego wyboru.

Festiwalowi Wolontariusze mają możliwość obejrzenia wybranych spektakli i uczestniczenia w wydarzeniach festiwalowych, w miarę dostępności miejsc i jeżeli nie koliduje to z ich obowiązkami.

Warunki wolontariatu

Organizator zapewnia ubezpieczenie oraz zwrot kosztów za przejazd komunikacją miejską na terenie Trójmiasta. Nie zapewnia jednak zwrotu kosztów podróży z miejsca zamieszkania poza Trójmiastem do Gdańska oraz kosztów zakwaterowania. Przyjmujemy osoby od 16 roku życia (poniżej 18 lat – za zgodą opiekunów prawnych).

Z każdym z Wolontariuszy GTS podpisze porozumienie, a po zakończonym wolontariacie wystawi zaświadczenie o jego odbyciu. Te dokumenty potwierdzają zdobyte doświadczenie i mogą się przydać np. podczas poszukiwania pracy w branży związanej z kulturą albo organizacją wydarzeń artystycznych. Ci, którzy wykażą się szczególnym zaangażowaniem, mogą też liczyć np. na list polecający w razie poszukiwania pracy w branży kulturalnej.

UWAGA: zgłoszenia przyjmowane są do 16 lipca 2021 roku.

W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu z Koordynatorką Wolontariuszy: Anną Rakowską.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ .