Pierwszy festiwalowy weekend

30 lipca 2021
Der-szturem2-1200x675.jpg

Jubileuszową edycję festiwalu otworzyła w piątek produkcja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego „Burza” w reżyserii Szymona Kaczmarka. W pierwszy festiwalowy weekend w Nurcie Głównym zobaczymy dwóch finalistów konkursu o Złotego Yoricka, spektakle: „Der Szturem. Cwiszyn / Burza. Pomiędzy”, w reżyserii Damiana Josefa Necia, Teatru Żydowskiego w Warszawie (w sobotę) oraz „Króla Leara”, w reżyserii Anny Augustynowicz, koprodukcję Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu i Teatru im Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (w niedzielę). Na trzeci spektakl wyłoniony do finału konkursu o Złotego Yoricka poczekamy do kolejnego piątku (6 sierpnia), będzie to „Hamlet” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

W nurcie SzekspirOFF w sobotę i w niedzielę zaprezentowane zostaną aż trzy z czterech spektakli wyłonionych w ramach konkursu SzekspirOFF Produkcje: „Mój niepokój jest twoim niepokojem” – Teatr Zakład Krawiecki/ Paweł Palcat, „Szekspir: makieta” – kolektyw dziewczyński blisko/Mira Mańka, Anna Rogóż, oraz spektakl wybrany w ubiegłym roku „Ofelie” – Kolektywu Kobietostan. Na czwarty z tej stawki „Mist” – h.art company/ Artur Grabarczyk, będzie trzeba poczekać do ostatniego dnia Szekspirowskiego święta.  W trakcie festiwalu rozstrzygnięty zostanie drugi Konkurs nurtu alternatywnego – SzekspirOFF Prezentacje, w pierwszy weekend zobaczymy pierwszy pokaz tego konkursu, spektakl „Po Otellu” Teatru Strefa Otwarta.

W poniedziałek natomiast pierwsza gwiazda międzynarodowa – spektakl jednego z najbardziej fascynujących reżyserów współczesnego teatru Tiago Rodriguesa „Antoniusz i Kleopatra” przygotowanego w Teatro Nacional D. Maria II w Lizbonie.

Do zobaczenia na Festiwalu! 

Bilety są dostępne ONLINE oraz w kasach teatru, czynnych codziennie w godzinach 13.00-19.00.