Weekend na Festiwalu razem z Ukrainą i wokół komiksu

29 lipca 2022
AWA00179-1200x800.jpg

Sobotę rozpoczynamy debatą Teatr w czasach wojny, która odbędzie się w ramach cyklu Razem z Ukrainą. Zapraszamy na godz. 15:00 do Teatru Szekspirowskiego. Wstęp jest wolny, debata będzie w języku ukraińskim z tłumaczeniem na język polski. W sobotę też kolejna, ostatnia prezentacja ukraińskiego spektaklu „L_UKR_ECE” w Teatrze w Oknie oraz spotkanie z artystkami po spektaklu.

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim jeden ze spektakli finałowych Konkursu o złotego Yoricka: „Andronikus-Synekdocha” w reżyserii Grzegorza Brala, a w nurcie SzekspirOFF „Pan Zaraz” Dzikistyl Company. W sobotę także próba otwarta czeskiego spektaklu „Hamlet on the road” na Scenie Kameralnej w Sopocie. A w sobotni wieczór na dziedzińcu GTS – po raz pierwszy w historii – Silent disco!

Niedziela zapowiada się nie mniej atrakcyjnie. Zaczynamy już o 12.00 spotkaniem z Johnem Stanisci, autorem komiksów Marvela i DC Comics, oraz plakatu tegorocznej edycji festiwalu – w Teatrze w Oknie. Na Scenie Kameralnej w Sopocie dwie prezentacje spektaklu „Hamlet on the road” w reżyserii Joanny Zdrady a w GTS rumuńska „Burza„. Wieczór zwieńczy set DJ-ski na dziedzińcu teatru, wystąpią: DJ Romero, mC glenn SKii i Dizzy Daniels.