Półmetek już za nami. Dziś promocja publikacji.

4 sierpnia 2021
Otello_rez.-Oskaras-Korsunovas_OKT_Litwa_fot.D.Matvejev_4-1200x801.jpg

Za nami już 5 dni szekspirowskiego święta. Dziś dzień szósty, w którym zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie promujące publikację „Z pomocą Muz. 25-lat Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku” o godzinie 17.30. Przez cały wieczór obowiązuje też specjalna cena promocyjna na książkę, będzie ją można nabyć z 40% rabatem, w cenie 60 złotych. 

Dziś o 19.00 w programie spektakl gwiazdy litewskiego teatru Oskarasa Koršunovasa „Otello” który odczytuje sztukę przez pryzmat polityki i komentuje sytuację społeczną na Litwie. Reżyser przygląda się aktualnym podziałom między obywatelami państw opiekuńczych a uchodźcami, którzy są trzymani z dala od możliwości, jakie dają tzw. kraje rozwinięte. Spektakl zawiera odniesienie do globalnej nowoczesności, demontażu starych murów, ale i wznoszenia nowych. 

W nurcie SzekspirOFF dziś dwie produkcje, prezentowany dwukrotnie (17.00 i 21.30 w Starej Aptece) spektakl Stowarzyszenia Artystów Bliski Wschód „Nazwisko”, oraz czytanie performatywne Jakuba Snochowskiego „A teraz sowy dorzućmy skrzydła” o 23.00 na dziedzińcu GTS.