26. międzynarodowy Festiwal Szekspirowski jeszcze tylko do soboty!

4 sierpnia 2022
wtk-brno3-1200x800.jpg

Ostatnie dni szekspirowskiego święta w Gdańsku!
Przed nami jeszcze pięć spektakli oraz cztery wydarzenia towarzyszące.


W czwartek 4 sierpnia
multimedialny amerykański HA-M-LET w reżyserii Petera Marka z CalArts Center for New Performance oraz  spektakl, który jest laureatem konkursu Europejskiej Sieci Festiwali Szekspirowskich – Romeo i Julia oraz inne katastrofy miłosne, zaraz po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami. Ten spektakl prezentowany jest na czterech festiwalach szekspirowskich w ramach sieci ESFN. Wrażeniami ze spektaklu można się podzielić w dedykowanej wydarzeniu ankiecie TUTAJ.

W piątek 5 sierpnia zobaczymy dwa ostatnie spektakle w nurcie SzekspirOFF: Hamlet.motion spektakl-spacer po przestrzeniach zewnętrznych GTS, początek na dziedzińcu oraz How Beauteous Mankind Is? w Malarni Teatru Wybrzeże. Na scenie głównej GTS czeski Teatr Narodowy z Brna ze spektaklem Wieczór Trzech Króli albo Co Chcecie. W ramach wydarzeń towarzyszących w piątek jeszcze próba otwarta czeskiego spektaklu o godz. 9.40 a wieczorem wydarzenie, którego pierwsza odsłona okazała się wielkim sukcesem – Silent Disco na dziedzińcu GTS. Tym razem zapraszamy na 22.00, zagrają Tomasz Makowiecki (DJ-set), DJ Patrz, DJ Romero.

Ostatni dzień festiwalu, sobotę, rozpoczynamy warsztatami aktorskimi ze Štěpánem Páclem, a o 18.00 kolejna okazja do zobaczenia czeskiego Wieczoru Trzech Króli. O 21.15 zapraszamy na Galę Festiwalu, gdzie ogłoszony zostanie werdykt  konkursów o Złotego Yoricka (na najlepszą polską adaptację szekspirowską sezonu) i  SzekspirOFF, które ocenia w tym roku międzynarodowe Jury. Ponadto przyznane zostaną jeszcze: Nagroda Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego oraz Nagroda Dziennikarzy. Nagrodę Publiczności, którą wybierają Państwo poprzez wypełnienie ankiety podczas spektakli ogłosimy już po festiwalu. Wypełniając kwestionariusz online można dodatkowo wygrać karnet na przyszłoroczny festiwal.