Spektakl / Konkurs SzekspirOFF

Hertz Haus / Polska

To bitch or not to bitch

reż. zbiorowa

Data

26 lipca / 21.00 / 60 min / 18+

Lokalizacja

Klub Żak

Data

27 lipca / 16.00 / 60 min / 18+

Lokalizacja

Klub Żak

Być albo nie być dla ciała. W kontekstach kulturowych i społecznych szafujemy pojęciami i – jednak – osądami. Brudne ciało czy w czystości? Nieskalane czy pląsające we własnym rytmie? Czy istnieją uniwersalne kryteria, by rozstrzygnąć dylematy?

I czy trzeba je rozwikłać? Sposób pozarozumowy, skupiony na czuciu i reakcjach ciała, ruchu i ekspresji to propozycja twórczyń z Hertz Haus.

Ten Szekspir tańczy, a rdzeń jego twórczości: tekst, słowo, został zwolniony z prowadzenia. Dla twórczyń istotna jest fizyczność, bebechy, trawienie i wydalanie, skazy, egzemy i plamy. To pozwala odetchnąć, nabrać dystansu, ugryźć z innej strony.

Hertz Haus w spektaklu  „To bitch or not to bitch” wcielają się w postaci z Szekspirowskiego imaginarium. Zapraszają widzów do kierowanego przez nich laboratorium, gdzie fizjologia spotyka filozofię.

Performerki: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna i Anna Zglenicka ruchem, strukturą choreografii komentują niewygodne i wykluczone wątki codzienności, które dostrzegają też w uniwersalnych tekstach kultury.


Obsada

Magdalena Kowala
Natalia Murawska
Joanna Woźna
Anna Zglenicka

Twórcy

koncept: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka
muzyka: Wojciech Wilk
konsultacje dramaturgiczne: Patrycja Kowańska

Informacje dodatkowe

czas trwania: 60 min
język polski z angielskimi napisami
informacje dodatkowe: spektakl dla widzów dorosłych, nagość

Partner konkursu SzekspirOFF


Aspect image

Znajdź nas

Więcej o Festiwalu