Spektakl / Konkurs o Złotego Yoricka

Wrocławski Teatr Lalek / Polska

Sen Nocy Letniej

reż. krofta/wojtyszko

Data

31 lipca / 18.00 / 120 min / 10+

Spektakl bierze udział w konkursie o Złotego Yoricka

„Sen nocy letniej” to nie tylko jedna z najbardziej znanych i najczęściej wystawianych sztuk Williama Szekspira, lecz także jedna z zabawniejszych. W tej wiktoriańskiej komedii romantycznej najważniejsza jest nie fabuła, pełna tak zwanych plot holes (czyli braków, niespójności fabularnych), i nie dramaturgia, ale nastrój i przekaz. Zgodnie z zapowiedzią twórców – duetu krofta/wojtyszko – przedstawienie ma być świętem teatru, radosnym wydarzeniem niosącym widzom nadzieję.

Chcemy w ciężkich czasach przypomnieć sobie, że teatr to nie tylko mądrości płynące ze sceny, „rząd dusz” i narzędzie zmieniania świata, ale też tylko i aż wspólna zabawa. Wygłupianie się, które przynosi ulgę i dodaje nadziei w trudnych chwilach. A tego tekstowi Szekspira odmówić nie można: wygłupy są tutaj motorem dramaturgicznym, a Puk – postać choć wcale nie najważniejsza, to najbardziej rozpoznawalna – jest sercem tej komedii. Po dziesięciu latach spędzonych we Wrocławiu mamy poczucie, że Wrocławki Teatr Lalek wypracował własny rozpoznawalny styl oparty na zabawie konwencjami, wysmakowanej formie plastycznej, muzyce na żywo i unikalnych talentach aktorów. Będzie to więc „Sen nocy letniej”, który nie mógłby powstać nigdzie indziej, spektakl dla całych rodzin, w którym i dorośli, i dzieci znajdą coś dla siebie.

Duet krofta/wojtyszko to twórcy flagowych przedstawień Wrocławskiego Teatru Lalek w ostatniej dekadzie: „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie”, „Piekło – niebo” oraz „Ojeja! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia”. W obsadzie spektaklu po raz pierwszy pojawi się cały zespół artystyczny teatru.


Twórcy

Przekład – Konstanty Ildefons Gałczyński
Reżyseria – Jakub Krofta i Maria Wojtyszko
Muzyka – Grzegorz Mazoń
Reżyseria światła – Damian Pawella
Choreografia – Milena Czarnik

Obsada

Anna Bajer, Agata Cejba, Kamila Chruściel, Aneta Głuch-Klucznik, Jolanta Góralczyk,
Krzysztof Grębski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Agata Kucińska,
Konrad Kujawski, Marta Kwiek, Patrycja Łacina-Miarka, Anna Makowska-Kowalczyk,
Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń, Irmina Praszyńska, Sławomir Przepiórka,
Edyta Skarżyńska, Piotr Starczak, Marek Tatko

Premiera – 15.10.2022
Język – polski z napisami w języku angielskim

Znajdź nas

Więcej o Festiwalu