Znamy wyniki naboru do konkursu SzekspirOFF Produkcje 2022

31 marca 2022
off-zas.jpg

Konkurs SzekspirOFF Produkcje realizowany jest po raz trzeci. Jego celem jest finansowe wsparcie produkcji najbardziej wartościowych projektów artystycznych opartych na twórczości Williama Szekspira lub nią inspirowanych. Nagrodzone projekty zaprezentowanie zostaną podczas 26. Edycji Festiwalu Szekspirowskiego, w ramach nurtu SzekspirOFF. Nabór projektów realizowany był w dniach 31 stycznia – 15 marca b.r. Mogły w nim wziąć udział OFF-owe, niezależne zespoły teatralne oraz twórcy indywidualni. Kwota wsparcia dla każdej nagrodzonej produkcji wynosi 20 000 zł.

Laureaci Konkursu zostali wyłonieni przez Katarzynę Knychalską, kuratorkę nurtu SzekspirOFF 2022 oraz zaakceptowani przez organizatorów Festiwalu Szekspirowskiego.

Laureaci Konkursu SzekspirOFF Produkcje 2022:
• „Antoniusz” – Krystian Łysoń
• „Szekspir Fight Show Arena” – Fundacja Teatr Układ Formalny
• „Sztorm” – Święto Snów / Sławek Krawczyński, Anna Godowska

Wybraliśmy trzy bardzo ciekawe propozycje, które podchodzą do twórczości Szekspira w sposób nieszablonowy. Zgłoszenia do tej edycji pokazują nową tendencję nurtu – do poszukiwań impulsów twórczych w konkretnych szekspirowskich bohaterach i przekładania niegdysiejszych postaw na dzisiejsze doświadczenie. Artyści wybierali także interdyscyplinarność jako hasło wiodące swoich koncepcji – dlatego wśród finalistów mamy propozycje, które w interesujący sposób łączą najróżniejsze teatralne i muzyczne formy, z zauważalną przewagą coraz prężniej dziś w Polsce działającego teatru tańca. – mówi Katarzyna Knychalska

Konkurs organizowany jest przez Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense w ramach 26. edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.

Laureatom serdecznie gratulujemy!