„Very Funny” – ponownie w Gdańsku

10 maja 2024
DSC03767-—-kopia-1200x800.jpg

Laureatki SzekspirOFFa 2023 oraz Nagrody Dziennikarzy 27. międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego będzie można zobaczyć 28 maja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Do tej pory spektakl był prezentowany na najważniejszych wydarzeniach teatralnych w kraju: Festiwalu Boska Komedia, Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, Teatropolis 2024 / Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Łodzi.

Gruba i Głupia, czyli Patrycja Kowańska i Dominika Knapik – twórczynie na co dzień pracujące w teatrach w rolach reżyserek, choreografki i dramaturżki – umieszczają tym razem siebie na scenie. Dynamikę duetu eksplorują przez pryzmat własnych ciał, a do emplois współczesnych artystek freelancerek przymierzają kondycję błazna. Czerpiąc z Szekspirowskiego imaginarium, zestawiają swoje wyraźnie odmienne sylwetki z bohaterami sztuk. Gruba-Kowańska ma warunki, aby performować rubasznego Falstaffa. Głupia-Knapik przywołuje błazny zwinne, wygimnastykowane w ruchu i słowie. Autorki podejrzliwie przyglądają się Szekspirowi i „tradycji artysty geniusza”. Opierają się zarówno na jego błyskotliwym tekście, jak i na własnych żartach czy przewrotnych choreografiach.

Bilety „Very Funny”