Rozpoczynamy festiwal!

27 lipca 2022
11_La-Tempesta_ph-Alessandro-Serra_L1030271-1200x675.jpg

26 międzynarodowy Festiwal Szekspirowski zainauguruje włoski spektakl „Burza” w reż. Alessandro Serry, z Teatru Narodowego w Turynie. Który będzie prezentowany w środę 27 lipca i w czwartek 28 lipca. Artyści przyjeżdżają do Gdańska prosto z Festiwalu Teatralnego w Awinionie, gdzie pisano o spektaklu: „Oszałamiająca, żywa i przekonująca iluzja. Tak wiele pięknych obrazów Serry przekonuje mieszanką dokładności i prostoty”. (Wesley Doucette, broadwayworld.com)

W czwartek będzie można porównać dwie „Burze”, jest to sztuka, do której nawiązuje motto tegorocznej edycji Festiwalu. Oprócz dzieła Alessandro Serry 28 lipca będzie można zobaczyć taneczną duńską interpretację tego dramatu zrealizowaną w koprodukcji Glad Theater i Hamletscenen. Trzecią inscenizację „Burzy”, w wykonaniu rumuńskiego teatru Bulandra, będzie można zobaczyć 31 lipca. W programie festiwalu są także spektakle z USA, Czech, Norwegii, Ukrainy i Polski.

W ramach cyklu „Razem z Ukrainą”, o godzinie 17.00 wernisaż wystawy prac polskich i ukraińskich artystów pt. ShakeArt! vol. 2. Kuratorką wystawy jest Małgorzata Limon, a organizatorem: Fundacja Arte Infinita, wspierana przez Fundację Teatrum Gedanense. Na wystawie będzie możliwość nabycia prezentowanych prac.