Glad Teater i HamletScenen, Dania

Burza (Stormen), chor. Antonio Quiles

PROGRAM ZAGRANICZNY / SPEKTAKL / 0H45

Spektakl ten dotyka podwalin człowieczeństwa w sposób cudownie satysfakcjonujący… To obraz abstrakcyjny… Nigdy wcześniej tak nie widziany. / Frederiksborg Amts Avis

„Burza” to teatr przyszłości (…) Głęboko fascynujące… / Hornbæk Blog


Całe nasze życie funkcjonujemy w burzowej aurze. Marzymy o zmianach, a nawet o byciu kimś innym. Kiedy burza ustaje, musimy znaleźć drogę powrotną do domu. Widzimy sprawy z nowej perspektywy, marzymy o nowych drogach, nowych miejscach, znajdujemy się w nowej rzeczywistości, do której musimy się odnieść. Dopóki znów nie nadejdzie burzowa pogoda.
„Burza” Glad Teater i Hamletscenen z Danii to spektakl tańca współczesnego o marzeniach i przeznaczeniu. Życie wśród otaczających burz może być przerażające, ale nawet gdy wydaje się najciemniej, można wydostać się i przejąć kontrolę nad własnym losem.

Punktem wyjścia spektaklu jest choreografia Antonio Quilesa, pracującego do tej pory w Europie, Azji oraz Ameryce Południowej i Północnej.
Tryskająca na scenie woda, grzmoty, dźwięki i podmuchy wiatru sprawiają, że widz odbiera burzę nie tylko w sposób metaforyczny. Zasiadając na widowni, znajduje się w centrum huraganu.

Glad Teater i HamletScenen stworzyli wspólną wizję artystyczną. Uważają, że sztuka nie powinna być tylko dla pięknych i bogatych. Postulują o miejsce dla wszystkich, również na scenie. „Burza” to pierwszy krok długofalowej współpracy artystycznej i politycznej zespołów.  • TWÓRCY
  • OBSADA
  • INFO

Choreografia: Antonio Quiles
Scenografia: Sir Grand Lear
Muzyka i oświetlenie: Daniel Fogh
Oświetlenie i efekty specjalne: Henrik Bank
Koncepcja: Antonio Quiles i Lars Werner Thomsen

Janick Pihl Nielsen
Dan Roland Lund
Piet Gitz-Johansen

Produkcja: Glad Teater i HamletScenen

Przy wsparciu Duńskiej Fundacji Sztuki, Fundacji im. Axela Muusfeldta, Fundacji im. Knuda Højgaarda oraz duńskiego Ministerstwa Kultury.

12+


Opera Bałtycka

28.07

18.00


!
Bilety od

40 zł


KUP BILET
Gdańsk

Opera Bałtycka

Aleja Zwycięstwa 15
80-219 Gdańsk

Jak dojechać?

Znajdź nas

Więcej o Festiwalu