Teatr Układ Formalny/Adam Michał Pietrzak, Wrocław

Szekspir – r e i n k a r n a c j e

SzekspirOFF / SPEKTAKL / 45MIN
W spektaklu pojawia się światło stroboskopowe

Współczesny Szekspir wyczuwając niepokoje społeczne i obserwując pojawiające się zagrożenia, boryka się z samotnością, z brakiem możliwości ekspresji. Internetowy streaming został jego jedynym połączeniem ze światem zewnętrznym, a video które tworzy okazuje się być multimedialną mapą kreowanych przestrzeni. Gubiąc się w labiryncie własnych myśli i emocji wpada w trans. Ucieleśniając postaci tworzy sytuacje, w których zaczyna żyć. Ukazuje się jako nieprzewidywalny demiurg, badając napięcia między światem wirtualnym a własną schizofreniczną wyobraźnią.

Zamknięty w izolacji roztacza wokół siebie aurę wręcz irracjonalnego kultu, która objawiając się̨ pod postacią dymu, ujawnia ciemne zakamarki własnego ego – rządzę̨ władzy, nikczemności, fetysz zemsty i wreszcie… wątpliwości. Do czego to wszystko zmierza? Dlaczego krzywdzimy? Kim jesteśmy? Jak okiełznać drzemiące w nas demony?


  • TWÓRCY
  • OBSADA

Na podstawie dramatów: „Hamlet”, „Król Lear”, „Makbet”, „Juliusz Cezar”, „Henryk IV” i „Troilus i Kresyda” Williama Szekspira
Scenariusz: Adam Michał Pietrzak
Reżyseria: Adam Michał Pietrzak, Piotr Mateusz Wach
Scenografia: Klaudia Laszczyk
Muzyka: Tymoteusz Witczak
Projekcje: Anna Szalwa
Zdjęcia do animacji: Grzegorz Stadnik

Premiera spektaklu odbyła się 19 września 2020 roku w Sali Formalnej Układu Formalnego w Centrum na Przedmieściu.

Adam Michał Pietrzak


Teatr Miniatura

6.08

17.00, 20.00


Bilety od

20 zł

Normalne

KUP BILET

Znajdź nas

Więcej o Festiwalu