Teatr Pantomimy we Wrocławiu

Wyspa

NURT GŁÓWNY / SPEKTAKL / 1H / 12+
Streaming z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

„Burza” jest jedną z ostatnich sztuk Szekspira (1611 roku), akcja rozgrywa się w przeciągu kilku godzin na odległej wyspie. Dzieło Szekspira początkowo było niedoceniane, dziś coraz częściej uznawane jest za jedno z jego największych osiągnięć.

Przedstawieniu towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Kormorany.

Szekspir napisał sztukę niezborną i poplątaną, nie dlatego, że był słabym tekściarzem. Był sakramencko dobry.
Ta sztuka jest niezborna i poplątana, bo taka właśnie jest historia Prospera, który postanowił zacząć wszystko od początku, od wyraźnego zdania i zgubił się przy następnym, pomyślał myśl, a ta mu się zamieniła w tuzin. Podjęta przez Prospera próba kończy się piękną katastrofą. Próba poparta wysiłkiem, uporczywą wiarą w sens teatru, podjęta bez złorzeczenia sobie i światu. Podjąć taką próbę to najlepsze co może nam się przytrafić. / Piotr Cieplak

„Wyspa” nie jest tylko „Burzą” pozbawioną słów oraz większości pierwotnie znanych z dramatu Szekspira bohaterów. To pantomimiczna wariacja na temat miejsca, które uruchamia w ludziach określone instynkty, determinuje ich charakter i zachowanie. W spektaklu Cieplaka na wyspie głównym problemem i przyczyną wszystkich dalszych wydarzeń jest walka o władzę. / Katarzyna Mikołajewska, wrocław.wyborcza.pl


  • TWÓRCY
  • OBSADA

scenariusz, reżyseria: Piotr Cieplak
scenografia: Andrzej Witkowski
współpraca scenograficzna: Bajka Mourier
ruch sceniczny: Aleksander Sobiszewski
konsultacje choreograficzne: Leszek Bzdyl
muzyka na żywo: Kormorany, w składzie: Paweł Czepułowski, Michał Litwiniec, Tomasz Orszulak
premiera: 6.11.2020

Burza: Krzysztof Szczepańczyk (Człowiek w hełmie), Leszek Bzdyl (Pan NadUrzędnik), Jan Kochanowski (Pan z drewnianym psem vel Pan w piżamie), Agnieszka Kulińska (NadCarmen vel Kiepska), Agnieszka Dziewa (Pani z zakupami), Paulina Jóźwin (Baletnica z rogami), Monika Rostecka (Biskup), Sandra Kromer-Gorzelewska (Hella), Eloy Moreno Gallego (Górnik z tubą)

Wąsacze: Agnieszka Kulińska (Pan Pizda), Monika Rostecka (Szpenio Kogut), Paulina Jóźwin (Pan Szarmant), Sandra Kromer-Gorzelewska (Młody), Agnieszka Dziewa (Samo Zło), Krzysztof Szczepańczyk (Orła Cień), Jan Kochanowski (Hanio), Leszek Bzdyl, Eloy Moreno Gallego (Kaliban)

Ferdynandy i Mirandy: Jan Kochanowski (Pan), Leszek Bzdyl (Piłkarz), Krzysztof Szczepańczyk (Pan Mucha), Agnieszka Dziewa (Chodziara), Agnieszka Kulińska (Lodzia), Sandra Kromer-Gorzelewska (Siksa), Paulina Jóźwin (Szalona Greta), Monika Rostecka (Lady), Eloy Moreno Gallego (Kaliban)


Streaming

22.11

19.00


LIVE
Zobacz na

VOD

bezpłatnie

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE

Znajdź nas

Więcej o Festiwalu