RaTaTam, Islandia

SUSS!

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE / SPEKTAKL / 1H15
Po spektaklu dyskusja z twórcami na temat przemocy domowej i praw kobiet.
Spektakl będzie grany w języku angielskim z polskimi napisami.
Rozmowa będzie prowadzona prowadzona w języku angielskim.

Spektakl „SUSS!” powstał na bazie wywiadów z ofiarami i sprawcami przemocy domowej (nagrano ok 200 godzin materiału). Przedstawienie  ma charakter edukacyjny, służy wprowadzeniu tematu przemocy domowej i praw kobiet do debaty publicznej. Spektakl, wystawiany w całej Islandii i poza granicami, za każdym razem jest przyczynkiem do dyskusji o podejmowanych w nim problemach z udziałem specjalistów, psychologów i artystów. W Polsce w rozmowie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wezmą udział Gudmundur Thorvaldsson – aktor grupy RaTaTam, lider islandzkiej części projektu Shaking the Walls, Philip Parr – dyrektor artystyczny brytyjskiej grupy Parrabola i lider projektu STW w Wielkiej Brytanii, oraz polscy eksperci.

RaTaTam w ciągu ostatnich lat stał się najbardziej rozpoznawalną niezależnym zespołem teatralnym w Islandii. To grupa silnych artystycznych indywidualności, którą inspiruje badanie ludzkiej natury i poruszanie istotnych problemów społecznych. Przy tworzeniu spektakli wykorzystują analizy, dokumenty i rozmowy. Artyści chcą pokazać głęboko skrywane tajemnice drążące społeczność, w której żyją. Ich spektakle kwestionują oczekiwania odbiorców, są pełne trudnych pytań, równoważonych za pomocą sarkazmu i dużej dozy humoru.

Wydarzenie towarzyszące, prezentowane w ramach projektu Shaking the Walls.

Po spektaklu odbędzie się w streamingu na żywo dyskusja na temat przemocy domowej i praw kobiet w której weźmie udział Gudmundur Ingi Thorvaldsson (RaTaTam), Philip Parr (Parrabbola), Marta Typa (psycholog, Centrum Praw Kobiet w Gdańsku). Rozmowę poprowadzi Dorota Brzezińska (ECS).


  • TWÓRCY
  • OBSADA

reżyseria: Charlotte Böving
kostiumy i scenografia: Thorunn Maria Jonsdottir
muzyka: Helgi Svavar Helgason
światła i technika: Arnar Ingvarsson

Gudmundur Thorvaldsson, Gudrun Bjarnadottir, Halldora Rut Baldursdottir, Hildur Magnusdottir, Laufey Elíasdottir


https://festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2020/11/stw-logo-web.png
https://festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2020/11/ue-logo-web.png

Online

29.11

18.00


Zobacz na

VOD

bezpłatnie

WKRÓTCE

Znajdź nas

Więcej o Festiwalu