MIĘDZYNARODOWY

24. Festiwal Szekspirowski 2020


20-28 LISTOPADA
Najnowsza porcja wiadomości

Aktualności ze świata Festiwalu


http://festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2020/12/P.Sudara-Shake-Fear-Break-Walls-day-9-13-320x240.jpg
4 grudnia 2020

Dziękujemy, że byliście z nami w tych dziwnych, pandemicznych czasach duchem, życząc nam powodzenia i ciałem przed ekranami oglądając prezentowane spektakle i wydarzenia towarzyszące. Same nasze festiwalowe spektakle (nie licząc spotkań) odbierane były na 8044 urządzeniach, zakładając więc, że często na jednym urządzeniu oglądała spektakl więcej, niż jedna osoba, zebraliśmy potężną widownię! Mamy nadzieję, że […]

http://festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2020/11/24fs-blank2-320x240.jpg
28 listopada 2020

Ogłoszenie wyników w konkursach odbywających się w ramach 24. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku w nurcie SzekspirOFF 24. edycja Festiwalu Szekspirowskiego była wyjątkowa dla nurtu SzekspirOFF. Ze względu na zmianę sposobu prezentacji spektakli, organizatorzy Festiwalu podjęli decyzję, że Konkurs SzekspirOFF 2020 nie odbędzie się w tradycyjnym kształcie, a pula nagród, o którą mieli powalczyć finaliści Konkursu, […]

http://festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2020/11/P.Sudara-Parrabbola-OKLADKA-TESTOWE3-001-320x240.jpg
26 listopada 2020

Od 27 listopada na VOD GTS 17:00 spektakl, 19:30 rozmowa (live-stream), 20:30 dokument o uczestnikach projektu.


GALERIA ZDJĘĆ

Festiwal Szekspirowski

Zobacz jak czas zamieniał Festiwal

Gdański

Festiwal Szekspirowski

Festiwal Szekspirowski to jedna z największych międzynarodowych imprez, na którą organizatorzy – Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense – co roku zapraszają najlepsze szekspirowskie spektakle i najwybitniejszych twórców teatru z całego świata.

Więcej informacji

Nurt

SzekspirOFF

SzekspirOFF, nurt towarzyszący Festiwalowi Szekspirowskiemu, który ma charakter konkursowy. Szczegółowy opis spektakli dostępny jest w zakładce Program.
Program
Konkurs

Złoty Yorick

Konkurs na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira oraz utworów inspirowanych dziełami Williama Szekspira”. Przedstawiamy – Konkurs o Złotego Yoricka!
Więcej
Letnia Akademia Szekspirowska

Edukacja

Miejsce spotkań i wymiany myśli z twórcami oraz artystami Festiwalu Szekspirowskiego. Różnorodny program działań edukacyjnych w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
Wkrótce

Organizatorzy


Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image

Współpraca i Mecenat


Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image